Olympus E-M10 - OKAZJE

chwilowy brak towaru

 • Producent: Olympus
 • Kategoria: Aparaty cyfrowe
 • Rozdzielczość: 16.1 Mpx
 • Zoom optyczny: 3 x
 • Przekątna ekranu: 3.0 "
 • Ogniskowa min: 28
 • Ogniskowa max: 84
 • Nagrywanie filmów: 1920 x 1080 (Full HD)
 • Nośnik danych: karta SD
 • Balans bieli: ręczny
 • Czułość: 200, 25600, 25600

OLYMPUS OM-D e-m10 mark III Klasyka w progresywnym wydaniu Aparat Olympus E-M10 Mark III rewelacyjne fotografie w każdych warunkach Olympus E-M10 Mark III wyposażony został w 16-megapikselowy czujnik z 5-osiową stabilizacją obrazu.

Pozwala ona na wydłużenie czasu naświetlania aż o 4 wartości EV (w zależności od obiektywu). Dzięki czemu osiągalne jest fotografowanie bez wykorzystania statywu przy zaskakująco długich czasach naświetlania, umożliwiając luźne wykonywanie fotografii w niesprzyjających warunkach oświetleniowych (np.

po zmroku). Atuty stabilizacji docenią zwłaszcza użytkownicy teleobiektywów, obiektywów makro czy osoby wykorzystujące aparat do filmowania. Dzięki stabilizacji matrycy obraz jest stabilizowany z każdym obiektywem.

Aparat i kamera w kompaktowym korpusie E-M10 Mark III oprócz perfekcyjnej jakości fotografii o rozdzielczości 16 mln pikseli oferuje możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Zmienna ilość klatek, na przykład 60 lub 30 w rozdzileczości Full HD, umożliwia tworzenie dodatkowych efektów podczas filmowania, np.

filmownaia w zwolnionym tempie a funkcja filmów poklatkowych znakomicie spełni oczekiwania przy nagrywaniu długo trwających zdarzeń, które odtworzymy w kilka czy kilkanaście sekund, tzw. Timelapse. Wysokiej jakości wizjer wykorzystanie elektronicznego wizjera OLED o rozdzielczości 2.36 mln punktów nie tylko ułatwia kadrowanie, ale także umożliwia podgląd obrazu z ustawionymi w aparacie parametrami czy filtrami.

Jest to rozwiązanie, które znacznie upraszcza późniejszą obróbkę lub nawet czyni ją zbędną. Oczywiście pokrycie pola widzenia wynosi 100%, dzięki temu unikniesz sytuacji, w której na zdjęciu pojawi się coś, czego nie było widać w trakcie kadrowania.

Inżynierowie producenta Olympus pomyśleli ponadto o komforcie obsługi aparatu poprzez osoby noszące okulary, w tym celu wyposażyli urządzenie w regulację dioptrii od -4.0 do +2.0. Szybki i precyzyjny autofocus OMD-E10 Mark III posiada aż 121 pól AF rozłożonych po prawie całej powierzchni matrycy, pozwalajac użytkownikowi na nieograniczone kadrowanie.

Moduł automatycznego ustawiania ostrości oparto o detekcję kontrastu, konsekwencją jest niemal natychmiastowe ostrzenie na wybranym obiekcie. Zastosowanie funkcji AF Targeting Pad Erogonomiczny ekran LCD Odchylany Fotografowanie z niskiej albo wyjątkowo wysokiej perspektywy przy pomocy wizjera jest niezbyt komfortowe.

Czasem może wymagać położenia się na ziemi, a w innym przypadku użycia dodatkowego stopnia. Dzięki E-M10 Mark III unikniesz tych niedogodności, ponieważ posiada on odchylany wyświetlacz LCD. Dotykowy Nie za każdym razem fotografowanie za pomocą wizjera jest trafne.

Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy smartfony są niezwykle popularne niektórzy użytkownicy mogą preferować obsługę aparatu z poziomu ekranu LCD. Olympus wychodzi im naprzeciw pozwalając na wybór pola ostrości, ostrzenie i wyzwolenie migawki z poziomu wyświetlacza.

szybkie zdjęcia seryjne Dzięki nieporównanej szybkości fotografowania w trybie seryjnym wynoszącej aż 8.6 kl./s Olympus OMD-E M10 Mark III pozwoli Ci na uchwycenie choćby aktywnych scen. Interesujesz się fotografią sportu albo dzikiej przyrody? Ten aparat sprosta Twoim oczekiwaniom.

Łączność bezprzewodowa zaimplementowana funkcja Wi-Fi zezwala na szybkie przesyłanie i udpostępnianie oraz zdalne sterowanie aparatem. Możesz więc wyzwalać migawkę, ustawiać cechy ekspozycji czy inne funkcje aparatu za pomocą smartfona lub tabletu.

obfity dobór obiektywów Olympus w swojej ofercie ma już ponad 40 obiektywów systemu Micro 4/3. Po zaimplementowaniu adaptera realne jest na dodatek korzystanie z świetnych wzrokowo obiektywów 4/3. Należy również pamiętać, iż aparaty Olympus współpracują ze wszystkimi obiektywami z mocowaniem Micro 4/3, jeszcze firm niezależnych.

Obiektywy Olympus systemu Micro 4/3 Obiektyw Olympus M.ZUIKO DIGITAL 14-42 mm ED EZ 3-krotny zoom optyczny Zakres ogniskowych niniejszego obiektywu jest ekwiwalentem 28-82 mm dla formatu 35 mm, dzięki czemu pozwoli Ci uwiecznić jednocześnie znaczne kadry, np.

krajobraz, jak również nieco węższe, co jest przydatne w fotografii portretowej. Nieprzeciętna jakość optyczna Głównym celem jaki stawiali sobie inżynierowie firmy Olympus było zaprojektowanie obiektywu ostrego w całym kadrze dla wszystkich ogniskowych.

Warto zauważyć, że udało się to osiągnięc w nad wyraz kompaktowej obudowie. Zoom elektroniczny Obiektyw pozwala na wybranie trzech rozmaitych prędkości pracy zoomu. Jest to wyjątkowo przydatne bardzo dla filmowców.

szybkością zmiany ogniskowej można sterować z poziomu aparatu albo smartfona z aplikacją OI.Share. Obiektyw Olympus M.ZUIKO DIGITAL 40-150 mm ED R Przeznaczenie M.ZUIKO DIGITAL 40-150 mm f/4.0-5.6 ED R (odpowiednik ogniskowych 80-300 dla obiektywów pełnoklatkowych) to niezwykle lekki teleobiektyw znakomicie nadający się do wielkich zbliżeń w korzystnym oświetleniu, np.

fotografii przyrodniczej. Minimalna waga umożliwia zabieranie go ze sobą zawsze kiedy jedynie zajdzie taka potrzeba. Jest świetnym uzupełnieniem podstawowego obiektywu 14-42. Dzięki cichej pracy systemu AF może być użytkowany zarówno do fotografii jak i filmu.

stanowczo kompaktowe wymiary, niezwykle niska waga Pomimo swoich ogromnych możliwości przybliżenia kompozycja obiektywu jest bardzo kompaktowa i lekka, jego waga to zaledwie 190 gram a długość w pozycji skręconej jedynie 83 mm.

doskonale się więc wpisuję w ideę kompaktowości systemu Micro 4/3. Szybki i cichy system AF wykorzystany w obiektywie mechanizm śrubowy odpowida za szybkie a równocześnie ciche ustawianie ostrości. Pozwoli to na fotografowanie w miejscach, gdzie niewskazane jest hałasowanie (np.

w teatrze czy kościele) jak jeszcze zapewni wyśmienitą jakość filmów bez zbędnych dźwięków pochodzących z obiektywu. Wysoka jakość optyki Konstrukcję obiektywu stanowi 13 elementów w 10 grupach, w tym soczewki ED oraz HR zapewniające wysoką rozdzielczość.

Opis aparatu na polskiej stronie producenta Opis obiektywu 14-42 mm na polskiej stronie producenta Opis obiektywu 40-150 mm na polskiej stronie producenta

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Aparaty cyfrowe