Panasonic Lumix DMC-FZ82 - OKAZJE Oceń produkt:

od 1298,00 PLN

  • Producent: Panasonic
  • Kategoria: Aparaty cyfrowe
  • Rozdzielczość: 18.1 Mpx
  • Zoom optyczny: 60 x
  • Przekątna ekranu: 3.0 "
  • Stabilizator obrazu: optyczny
  • Nagrywanie filmów: 3840 x 2160 (4K Ultra HD)
  • Nośnik danych: karta SD
  • Rodzaj zasilania: akumulator
  • Balans bieli: auto, zachmurzenie, cień
Aparat cyfrowy LUMIX DC-FZ82

Aparat LUMIX wyposażono w szczególnie obfity i aktywny zoom oraz funkcję 4K PHOTO. Umożliwia rejestrację wideo w rozdzielczości 4K.
Wiesbaden, Niemcy (4 stycznia 2017 roku) – Panasonic ogłosił dziś premierę nowego aparatu LUMIX FZ82 z modnej kolekcji FZ, który zaopatrzono w potężny zoom optyczny. Podkreśla się on doskonałą łatwością sterowania (w tym obsługą manualną) rejestracji zdjęć i video. Aparat LUMIX FZ82 ma bardzo wszechstronny szerokokątny obiektyw LUMIX DC VARIO 20 mm z 60-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik aparatu 35 mm z obiektywem 20–1200 mm). Umożliwia uchwycenie dynamicznych pejzaży, a także fotografowanie dzikich zwierząt i ptaków z wielkiej odległości.

Dzięki nowo zastosowanej 18,1-megapikselowej matrycy MOS o wysokiej czułości i zaawansowanemu procesorowi obrazu Venus Engine aparat reaguje momentalnie, co gwarantuje wykonanie doskonałej jakości fotografii nawet przy wysokiej czułości.

by uzyskać jeszcze szybszą reakcję i większą mobilność, w aparacie LUMIX FZ82 użyto szybki, staranny autofokus z technologią DFD (Depth From Defocus) [1] skracającą czas ustawiania ostrości. Oblicza on odległość od fotografowanego obiektu przez porównanie 2 zdjęć o najróżniejszych poziomach ostrości przy szybkiej prędkości zamiany sygnału wynoszącej 240 kl./s. W wyniku czego ustawienie autofokusu trwa mniej więcej 0,09 sekundy [2]. Im dłuższa ogniskowa, tym korzystniejsza jest ta opcja.

Aparat LUMIX FZ82 umożliwia ponadto robienie szybkich fotografii seryjnych (tryb burst) z prędkością 10 kl./s (AFS) / 6 kl./s (AFC), żeby przy wyrazistym ogniskowaniu uchwycić szybko poruszające się obiekty. Dzięki dotykowemu systemowi sterowania użytkownik może momentalnie ustawić adekwatnyą ostrość na obiekcie i zwolnić migawkę dotykowo, aby uchwycić ulotną chwilę.

Aparat LUMIX FZ82 nagrywa płynne, znamionujące się wysoką rozdzielczością wideo w rozdzielczości QFHD 4K (rozdzielczość 3840 x 2160). Mocny 60-krotny zoom optyczny i POWER O.I.S. Optyczny stabilizator obrazu z trybem energicznym redukuje rozmywanie choćby w trakcie nagrywania filmu. Dzięki technice 4K użytkownicy aparatu mogą radować się zdjęciami w rozdzielczości 4K i całym szeregiem funkcji pochodnych, takich jak nowy Focus Stacking, Post Focus, Light Composition i 4K Live Cropping (przycinanie wielkości kadru na żywo). Ci, którzy chcą mieć więcej twórczej swobody, mogą skorzystać z trybów Creative Control, Creative Panorama.

Aparat LUMIX FZ82 wyposażono w tylny wyświetlacz o rozdzielczości 1040 tys. Punktów z systemem sterowania dotykowego. Elektroniczny wizjer wielkości 0,2 cala, o rozdzielczości 1170 tys. Punktów zezwala na robienie fotografii z starannym zogniskowaniem. Aparat ma zintegrowaną łączność z siecią Wi-Fi®, co gwarantuje obszerniejszą sprężystość podczas realizowania zdjęcia i umożliwia jego natychmiastowe udostępnienie dzięki prostej obsłudze. Mając do dyspozycji gorącą stopkę i szereg opcjonalnych akcesoriów, aparat LUMIX FZ82 standardem przewyższa typowe aparaty kompaktowe z teleobiektywem. Zapewnia przy tym wysoką jakość zdjęć i wspaniałą rejestrację wideo w rozdzielczości 4K.

Odległość od obiektu nieistotne, gdy aparat jest wyposażony w 60-krotny zoom optyczny
Aparat LUMIX FZ82 wyposażono w stanowczo wszechstronny, szerokokątny obiektyw LUMIX DC VARIO 20 mm z 60-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik aparatu 35 mm z obiektywem 20–1200 mm). Dzięki czemu umożliwia uchwycenie aktywnych pejzaży, fotografowanie dzikich zwierząt i ptaków oraz nagrywanie filmów z obszernej odległości. Szerokokątny 20-milimetrowy obiektyw uchwyci mniej więcej o 140% szerszy kąt widzenia niż obiektyw 24 mm. POWER O.I.S. Optyczny stabilizator obrazu z trybem energicznym wydajnie redukuje wibracje spowodowane drżeniem dłoni równocześnie podczas fotografowania, jak i nagrywania filmów.

Inteligentny zoom, w który zaopatrzono aparat LUMIX FZ82, powoduje, iż współczynnik zbliżenia wynosi nawet 120, co zezwala na zachowanie wysokiej jakości obrazu nawet w przypadku wykorzystania zoomu cyfrowego. Współczynnik zbliżenia można jeszcze powiększyć, łącząc zoom inteligentny z obiektywem Tele Conversion Lens DMW-LT55 (sprzedawany osobno), dzięki któremu daje się widocznie sfotografować pokrytą kraterami powierzchnię Księżyca.

Ocal ulotne chwile od zapomnienia dzięki szybkiej reakcji aparatu w trakcie fotografowania i nagrywania video w rozdzielczości 4K

Matryca MOS, 18,1-megapikselowa, o wysokiej czułości, jest innowacją w aparacie LUMIX FZ82. W połączeniu z procesorem obrazu LSI Venus Engine, zapewniającym wysoką produktywność przetwarzania obrazu, przyczyniła się do osiągnięcia jeszcze lepszej szybkości czasu reakcji, większej czułości i wyższej jakości obrazu. Stosując bezzwłoczną technologię cyfrowego wyjścia sygnału, aparat FZ82 robi 10 (AFS) / 6 (AFC) klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości 18.1 megapikseli przy zaimplementowaniu mechanicznej migawki.

Przewaga, jaką daje technologia 4K, powoduje, iż użytkownik może cieszyć się zdjęciami w rozdzielczości 4K, które zapewnia LUMIX FZ82. Dzięki zastosowaniu technologii 4K użytkownik może robić fotografie z prędkością 30 kl./s, zatrzymując w kadrze ulotne chwile. Najlepsze ujęcie, które zostało zarejestrowane i zapisane w pliku z fotografiami seryjnymi w rozdzielczości 4K, można zapisać jako zdjęcie. Na dodatek istnieje możliwość zapisania równocześnie wielu obrazów jako fotografii w rozdzielczości 4K. Można zapisać do 150 klatek w ciągu 5 sekund następujących po wybranej klatce.

Aparat wyekwipowano w funkcję Post Focus, co zezwala na wybranie obszaru do wyostrzenia nawet po wykonaniu zdjęcia. Jest to pomocne na przykład w trakcie robienia zdjęć makro, która wymagają precyzyjnego ustawienia ostrości, albo fotografowania dynamicznej sytuacji, gdzie wyostrzony obiekt ulega zmianom. Tę funkcję opracowano, łącząc szczególnie prędki i skrupulatny system DFD (Depth From Defocus), technologię autofokusu i technologię 4K. Jednocześnie Post Focus, jak i Focus Stacking można szybko aktywować za pomocą specjalnego przycisku na górnym panelu.

Aparat LUMIX FZ82 rejestruje oszałamiająco płynne sekwencje wideo w wysokiej rozdzielczości 4K (rozdzielczość 3840 x 2160). Jest to opcja dodatkowa w stosunku do możliwości nagrywania wideo w pełnym HD (rozdzielczość 1920 x 1080) w AVCHD Progressive albo w formacie MP4 (MPEG-4 / H.264). Podczas tych wszelkich operacji praktycznie przez cały czas działa autofokus.

Aparat LUMIX FZ82 umożliwia przycinanie kadru 4K na żywo w trakcie nagrywania filmu, żeby osiągnąć jednostajne panoramowanie lub przybliżanie w sekwencjach wideo. Efekty te na obrazach prezentują się płynnie, ponieważ obiektyw nie porusza się fizycznie.

Użytkownik może skorzystać z zróżnicowanych opcji nagrywania filmów: High Speed Video (wideo w wielkiej szybkości), Time Lapse (opóźnienie czasowe), a także Stop Motion Animation (animacje poklatkowe). Tryb High Speed Video rejestruje obiekty będące w szybkim ruchu.

Rób wspaniałe fotografie i filmiki nawet w konkretnym oświetleniu słonecznym
Trzycalowy tylny ekran z rozdzielczością 1040 tys. Punktów, ze statycznym systemem sterowania dotykowego gwarantuje mniej więcej 100-procentowe pole widzenia. Dzięki dotykowemu systemowi sterowania użytkownik może momentalnie ustawić adekwatnyą ostrość na obiekcie i natychmiast zwolnić migawkę, dotykając ekranu.

Aparat LUMIX FZ82 ma 0,2-calowy wizjer LVF (Live View Finder) ze współczynnikiem zwiększenia wynoszącym ok. 59 x / 0,46 x (odpowiada to aparatowi 35 mm 4:3) w wysokiej rozdzielczości, równoważnej 1170 tys. Punktów i 100-procentowemu polu widzenia. Dzięki obsługiwaniu 60 kl./s zminimalizowano również opóźnienie obrazu, co powoduje, iż aparat pasuje do fotografowania szybko poruszających się obiektów w solidnym nasłonecznieniu.

Aparat LUMIX FZ82 ma też w pełni manualne sterowanie, co pozwala radować się bardziej kreatywną fotografią. Przeprojektowano też konstrukcję uchwytu.
To zezwala na stabilne utrzymanie aparatu podczas dłuższych sesji fotograficznych.

Inne parametry
Bogate opcje w celu dalszej rozbudowy
Aparat LUMIX FZ82 wyekwipowano w gorącą stopkę. Jest kompatybilny z szeregiem opcjonalnych akcesoriów, co daje wielką swobodę tworzenia:
◦ Obiektyw Tele Conversion (1.7x): DMW-LT55
◦ Soczewka do zbliżeń: DMW-LC55
◦ Przejściówka do soczewki do zbliżeń: DMW-LA8
◦ Ochraniacz MC: DMW-LMCH55
◦ Filtr ND: DMW-LNDH55
◦ Filtr PL: DMW-LPL55
◦ Zewnętrzna lampa błyskowa: DMW-FL200L (GN20) / DMW-FL360L (GN36) / DMW-FL580L (GN58)
◦ Akumulator: DMW-BMB9
◦ Futerał (torba) do przenoszenia: DMW-BAG2, DMW-CG2, DMW-CZ18

Łatwa łączność bezprzewodowa ze smartfonami za pośrednictwem Wi-Fi®
Aparat LUMIX FZ82 obsługuje łączność Wi-Fi® (IEEE 802.11 b/g/n). Zapewnia to bardziej sprężyste możliwości fotografowania i pozwala na natychmiastowe udostępnianie obrazów. Po połączeniu aparatu ze smartfonem bądź tabletem i przy użyciu specjalnej aplikacji Panasonic Image App kompatybilnej z systemami iOS/Android można fotografować, nagrywać video, przeglądać obrazy i udostępniać je w trybie zdalnym. Użytkownik może także wysyłać zdjęcia do zróżnicowanych serwisów mediów społecznościowych z tego miejsca, w którym zrobił zdjęcie.
Ładowanie przy pomocy ładowarki lub poprzez gniazdo USB
Akumulatorek aparatu można ponownie naładować, używając zasilacza prądu zmiennego albo poprzez gniazdo USB, w zależności od tego, która opcja będzie w danym przypadku komfortowojsza dla użytkownika.

Uwagi

• AVCHD to format nagrywania/odtwarzania cyfrowego obrazu video wysokiej rozdzielczości (HD) wspólnie wprowadzonym przez Panasonic Corporation i Sony Corporation.
• Symbol Dolby i podwójne D są znakami handlowymi Dolby Laboratories.
• HDMI, logo HDMI i High-Definition Multimedia Interface są znakami towarowymi albo zarejestrowanymi znakami handlowymi HDMI Licensing LLC.
• Wszystkie inne nazwy spółek i artykułów są znakami towarowymi odpowiednich podmiotów.
• Niektóre akcesoria nie są dostępne we wszelkich krajach.
• zastosowanie zarejestrowanych lub drukowanych tworzyw bronionych prawem autorskim do celów innych osobiste jest zabronione, ponieważ naruszałoby prawa autorskie właściciela.
• Wygląd i dane technologiczne mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

1 Autofokus oparty na detekcji kontrastu z technologią DFD działa wyłącznie z obiektywami Panasonic Mikro Cztery Trzecie.
2 W AFS w trybie fotografii szerokokątnych (CIPA).

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Aparaty cyfrowe