Panasonic Lumix DMC-TZ60 - OKAZJE

chwilowy brak towaru

 • Producent: Panasonic
 • Kategoria: Aparaty cyfrowe
 • Rozdzielczość: 18.1 Mpx
 • Zoom optyczny: 30 x
 • Zoom cyfrowy: 4 x
 • Przekątna ekranu: 3.0 "
 • Wizjer: tak
 • Nośnik danych: karta SD
 • Rodzaj zasilania: akumulator
 • Kolor: czarny
 • Balans bieli: auto, zachmurzenie
 • Czułość: 800, 100
 • Format zapisu zdjęć: JPEG, DPOF
 • Ogniskowa: 24-70 mm

30 - krotne przybliżenie obrazu

Obiektyw LEICA DC VARIO-ELMAR ma ogniskową o zakresie 24-720mm, która umożliwia fotografowanie całego spektrum tematów - od szerokokątnych ujęć przyrody, przez portrety i przybliżenia, na uwiecznianiu obiektów istotnie odległych od użytkownika kończąc. Aby jakość fotografii była jak najlepsza, firma Panasonic zastosowała w swoim urządzeniu innowacyjny system stabilizacji optycznej POWER O.I.S. Wzbogacony o funkcję stabilizacji podczas nagrywania filmów HYBRID O.I.S. +. Aparat perfekcyjnie kompensuje drganie dłoni, aby dostarczyć zrównoważony, wolny od poruszeń obraz. Funkcja utrzymania linii horyzontu (Level Shot) zapewnia proste kadry choćby w trakcie nagrywania znad głowy.wydajny procesor obrazu Venus Engine

Przetwornik obrazu tworzony w technologii CMOS posiada rozdzielczość 18 megapikseli, która w zupełności wystarcza to wszystkich standardowych zastosowań. Wysoka rozdzielczość pozwala na drukowanie wielkich fotografii bez widocznego spadku jakości obrazu. Nad poprawnym działaniem wszystkich funkcji modelu TZ60 czuwa wydajny procesor obrazu Venus Engine, który dzięki zaimplementowaniu innowacyjnych algorytmów odszumiających dostarcza czysty obraz w całym zakresie czułości wynoszącym 100-3200 ISO. Wartość tą można w dodatku zwiększyć o czułość 6400 ISO, która stanie na wysokości zadania w warunkach najmocniej ubogiego oświetlenia, na przykład podczas fotografii nocnych.
nagrywanie filmów video w jakości FullHD

Aparat umożliwia nagrywanie filmów wideo w jakości FullHD (1920x1080). W trakcie nagrywania korzystać można z pełnego zakresu ogniskowych,, a także szybkiego systemu AF Light Speed, który bezbłędnie ustawia ostrość w danym punkcie, albo śledzi wybrany poprzez użytkownika obiekt w trybie autofocusa ciągłego.


Monitor o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 920 000 punktów

Podgląd kadru możliwy jest poprzez elektroniczny wizjer o rozdzielczości 200 000 punktów, ze stuprocentowym pokryciem kadru. Jest on nad wyraz przydatny przy ostrym świetle, które może pogarszać pracę z ekranem LCD. Wbudowany monitor o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 920 000 punktów to wygodny sposób na podgląd zdjęć i kontrolowanie parametrów urządzenia. Dzięki wysokiej rozdzielczości, , a także filmy będą wyglądały naturalnie, i osiągalna będzie wstępna selekcja materiałów.
Tryb makro działający już od 3cm

Panasonic Lumix TZ60 w dodatku sporo narzędzi przydatnych początkującym użytkownikom. Inteligentny tryb samoczynny (iA) sam dobierze trafne cechy ekspozycji, pozwalając na skupienie się na kadrze. Mnóstwo predefiniowanych ustawień pozwoli wykonać jak najkorzystniejsze fotografie, zależnie od ich tematu. Na szczególną uwagę zasługuje tryb makro działający już od 3cm, który zwiększony został o funkcję Zoom Macro, zezwalającą robić fotografie śladowych obiektów z dużej odległości - przydaje się to przy fotografii płochliwych owadów, np. Motyli.


fotografii w formacie RAW

Bardziej innowacyjni użytkownicy, oprócz zróżnicowanego rodzaju filtrów efektowych, a także trybu HDR (fotografie o wysokim zakresie tonalnym), posiadają do dyspozycji możliwość robienia zdjęć w bezstratnym formacie RAW. Pliki tego rodzaju zawierają dane prosto z matrycy, bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony urządzenia.Jest to niezwykle dobry materiał do dalszej obróbki w programach graficznych na komputerze.


Wi-Fi, NFC, GPS

W modelu TZ60 wykorzystano sporo nowych rozwiązań technicznych, zanacznie upraszczających pracę, i powiększających zakres możliwości urządzenia. Łączność poprzez moduł Wi-Fi umożliwia komunikowanie się z mobilnymi urządzeniami przenośnymi, np smartfonami albo tabletami, by na ich ekranach wyświetlić podgląd na żywo. Można na dodatek z ich poziomu sterować podstawowymi funkcjami aparatu i przesyłać pliki. Technoligia NFC umożliwia natychmiastowe udostępnienie filmów i fotografii na różnorodnego typu portalach społecznościowych - wystarczy złączyć urządzenie z telefonem wyekwipowanym w taki moduł. Odbiornik GPS umożliwia zastosowanie geotagowania, czyli zapisania w pliku ze zdjęciem danych na temat miejsca w którym pozostało ono wykonane, co jest idealnym sposobem na stworzenie ciekawego albumu dokumentującego wycieczki.
śladowe wymiary i waga

Panasonic Lumix TZ60 pomimo swych niewielkich rozmiarów i wagi wynoszącej zaledwie 240g mnóstwo innowacyjnych technologii, i właściwości pozwalające na wykonywanie dobrych jakościowo fotografii niezależnie od panujących warunków. Jest to wyśmienity dobór zarówno dla osób pasjonujących się w pieszych wycieczkach, jak również ludzi młodych, chcących być zawsze na bierząco z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi,, a także dzielić się zdjęciami i filmami natychmiastowo po ich wykonaniu.

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Aparaty cyfrowe